Jdi na obsah Jdi na menu
 

8. Spásný nápad

27. 3. 2013

 

 

Lois

 

Kdo se opovážil nás vyrušit zrovna v tomhle momentu?! Celou dobu o tom sním, konečně jsem zapomněl na Sebastiána a oni si sem úplně normálně vtrhnou! Zabít je, je málo! Jak se opovážili?! Naštvaně se otočím na břeh a na chvíli mě vztek přejde, ovšem jen na chvíli, neboť pak se vrátí zpět a ještě větší.

 

Na břehu stojí královská družina. Je to král ze sousední země i se svými třemi dcerami a celou družinou. Dvě starší princezničky tu ječí, jako kdyby hořelo, král se nepokrytě směje a třetí, nejmladší dcera nás pobaveně pozoruje. Všichni šlechtici a poskoci co tvoří jeho malou družinu na nás zírají s šokem otevřenou pusou neschopni slova.

 

Vraždím je pohledem a tisknu k sobě Alexe, který se radši ani nedívá, kdo nás vyrušil a jen se svou krásnou rudou tvář snaží vtisknout mně do ramene. Je tak rozkošný! Mám chuť ho umačkat v náručí. Znovu vrhnu zamračený pohled ke břehu. Král okřikne své dvě dcery, které vyvádějí, jakoby viděli ducha a otočí se k odjezdu. Snad nás nepoznali, protože to bychom pak měli hodně velký problémy. Mě osobně by to tolik ani nevadilo, ale hádám, že tady to roztomilé stvoření v mém náručí by z toho nebylo zrovna nadšené. Jen co zmizí poslední kůň, Alex se odtáhne, ale v mém náručí zůstane.

 

„Kdo to byl?“ zeptá se, ale ani se na mě nepodívá. Pořád je červený jak ředkvička.

 

„Sousední král se svými dcerami a družinou.“ Jemně ho hladím po zádech.

 

„Odveď mě na břeh a přestaň mě hladit!...Slyšíš? Tak mě tam odnes!“ ošije se a podívá se na mě. v jeho očích vidím vztek. Co jsem mu zase udělal? Pomyslím si a pustím ho. Okamžitě sebou začne plácat ve vodě a lokat andělíčky. Rychle ho znovu vytáhnu a on se mě křečovitě chytne. Prská vodu na všechny strany a naštvaně se na mě podívá.

 

„To mě chceš utopit?!“ ječí na mě.

 

„A jak jsem asi měl vědět, že neumíš plavat?!“ ohradím se. Kdyby mi to řek, tak bych to neudělal. Po téhle větě mu sklapne a jen se na mě nasupeně dívá. „Se ti v mém náručí tolik líbí?“ poškádlím ho, zatímco jdu ke břehu.

 

„Nechci se utopit ty demente!“ zasyčí.

 

„A předtím si se taky nechtěl utopit?“ podívám se na něj a on zrudne.

 

„To byla…chvilková slabost.“ Zamumlá a ani se na mě nepodívá.

 

Chvilková slabost. To tak! Dojdu tak blízko břehu že už dosáhne, ale nechce se mi ho pouštět. Tak jen jdu a stále ho držím v náručí. Když už mi voda sahá jen po pás, začne sebou mlít, až mi vypadne z náruče.

 

„Říkal jsi na břeh, ne?“ podívám sen a něj jen co se vynoří a zvednu obočí.

 

„Myslel jsem tím, že mě máš donést tam, kam dosáhnu!“ vyjede na mě.

 

„Tak myslel, jo? A co si myslíš o tomhle?!“ zeptám se a skloním se k němu, abych ho políbil. Jen co se rty dotknu těch jeho, okamžitě do mě šťouchne a já skončím ve vodě. Rukou si otírá ústa a zlostně se na mě dívá.

 

„TOHLE už nikdy nedělej!“ zasyčí a rozejde se ke břehu. Jen slyším jeho nadávky na mou osobu.

 

„Že jsi ještě před pěti minutama neprotestoval.“ Zamumlám a taky se začnu brodit na souš. Když se tam vydrápu, všimnu si, že Alex už je na Lucindě a mává na mě. Nechápavě se na něj podívám.

 

„Až budeš hledat svoje šaty, tak nemusíš!“ křičí a zvedne ruku s mým oblečením. Ten hajzlík! Rozeběhnu se k němu, ale on se rozcválá pryč, až zmizí v lese. To chce, abych jel zpátky nahej!? Rozeběhnu se k místu, kde jsem měl šaty a najdu tam jen jeho mokrý spodky. On mi tu nechal svoje spodky! Usměji se a vezmu je do rukou. Oblíknu si je a užívám si pocitu, že je měl ještě před malou chvílí ten, kvůli kterému se každou noc budím a musím pak vyměňovat povlečení. Jsou sice úplně mokrý, ale aspoň nemusím jet opravdu nahej.

 

Zapískám a přiběhne ke mně Elizabeth. Nasednu a rozjedu se do města. Jen co projedu bránou, neujdou mi udivené pohledy měšťanů. A co, že jsem tu jen v trenkách, který mi jsou ještě ke všemu trošku menší. S hrdě zdviženou hlavou projedu celým městem až na hrad a tam vztekle sesednu z koně, otěže hodím podkonímu a rozeběhnu se směr princovi komnaty.

 

Po cestě míjím mnoho sluhů a lidí různého postavení, kteří se za mnou otáčí s pohledem plným nechápavosti, pohoršenosti či pobavenosti. Prostě jsem k smíchu. Tak si to zkuste představit. Takový dokonalý mladý krásný princ si tu běhá v malých trenkách a vypadá jak trotl. Co by si o mně pomyslel Sebastián? Ne, na něj myslet nesmím! Okřiknu se v duchu a všechny své myšlenky upnu k pomstě na Alexovi. I když nějaká zbloudilá myšlenka mi k němu přece jen občas zabloudí. Nemám rád zbloudilé myšlenky…

 

Doběhnu ke dveřím Alexe a rozrazím je dokořán, ovšem to co spatřím mě naprosto šokuje. Alex je v posteli s nejmladší princeznou a lechtá ji! Lechtá! Co by se tu asi dělo, kdybych přišel později?! Polekaně se na mě oba dva ohlédnou a jako na povel se přestanou smát.

 

„Jen pokračujte. Nebudu rušit.“ Zavrčím a otočím se k odchodu. Jak jen jsem si mohl myslet, že ke mně něco cítí? Zadrží mě ale Alexův hlas.

 

 

Alex

 

 

„Není to tak jak to vypadá!“ ani nevím, proč se tu obhajuju. Nemám k tomu přece důvod.  Ale když jsem ho viděl jak odchází, měl jsem pocit, že odchází nadobro. Vlastně jsem někde tam vzadu ve své mysli tak trochu doufal, že se přijde nějakým svým sexistickým způsobem pomstít za ty šaty, ale Yoana mě tu přepadla a my se neviděli tak dlouho! Nemohl jsem si pomoct, a když mi vyprávěla to o těch nápadnících a rozplakala se, nemohl jsem to nechat jen tak! Věděl jsem, že je lechtivá a tak jsem ji začal lechtat! Nic víc v tom nebylo.

 

„A jak to vypadá?“ otočí se na mě s otázkou v očích. Co na to říct? Vždyť když se mně naposledy pokusil políbit, odstrčil jsem ho!

 

„Nó…vypadá to…jako…jako…musím?“ zoufale se na něj podívám. Jen se vítězně usměje a odejde.

 

„To je tvůj kluk? Princ ze sousedství?“ zeptá se mě Yoana.

 

„Není to můj kluk! Neustále mi dělá návrhy a štve mě!“ ohradím se.

 

„A proto si se k němu tak lísal, co?“ neodpustí si.

 

„Tys nás poznala?“

 

„Jo poznala. Táta taky, ale myslím, že ty dvě fintilky vás nepoznali. Byly tak vedle z toho že vidí líbat se dva chlapy, že absolutně nevnímali, kdo by to mohl být.“ Pokrčí rameny a usměje se na mě. „To se spraví. On to pochopí a navíc, tímhle si ho ujistil, že o něj máš zájem.“

 

„Nemám!“ osočím se na ni.

 

Založí si ruce v bok. „Né? A proto se tu obhajuješ jako bys ho podváděl?“ Sakra zase mě dostala.

 

„Bod pro tebe.“

 

„Jako vždy. Zašklebí se na mě, ale hned zvážní. „Tak co mi poradíš?“ zeptá se najednou s obavou v očích. Poznám, že ji to hodně trápí a snažím se něco vymyslet.

„Tak si to zrekapitulujeme.“ Řeknu a pohodlněji se posadím. „Ty máš nápadníka.“ Podívám se na ni.

 

„Nechtěného.“ Dodá.

 

„Jasně. Nechtěného. Takže, on tě neustále otravuje a ty mu nemůžeš uniknout…a není to náhodou tak, že mu nechceš uniknout?“ podívám se na ni zkoumavě.

 

„Já nejsem ty a princ Lois!“ ohradí se.

 

„Co? Jak já a princ Lois?“ nechápu.

 

„No ty děláš, že o něm nechceš ani slyšet a přitom jsi celej žhavej po tom, aby se na tebe vrhnul.“ Po tomhle výroku okamžitě zrudnu. „Počky, ty po tom vážně toužíš?“ vykulí oči.

 

„Netoužím!“ ohradím se a ještě víc zrudnu. Teď už vypadám, jako křížená ředkvička s rajčetem politá kečupem k tomu.

 

„Dobře, vraťme se ke mně.“ Ukončí tuhle trapnou debatu. Přikývnu a pokračuju.

 

„Takže ty se ho chceš nějak zbavit a nevíš jak, a proto po mě chceš, aby sem to vyřešil.“ Stále přikyvuje. „A jak to podle tebe mám udělat?“ nechápu.

 

„To já nevím! Něco vymysli! Třeba ples, nebo zásnuby, nebo mi najdi někoho, nebo mě vystřel na měsíc. To je jedno! Hlavně když se ho zbavím!“ skoro si rve zoufalstvím vlasy.

 

„Ten ples!“

 

„Ples?“ zaraženě se na mě podívá.

 

„Jo ples! Uspořádáme ples, když už jsou tu tři králové i se svými ratolestmi a tam to uděláme!“

 

„Uděláme co?“ nedočkavě se na mě podívá.

 

„Půjdeme spolu jako pár a před ním budeme hrát zamilovanej páreček, který se sám sebe nemůže nabažit. Třeba ho to odradí.“ Triumfálně se usměji a koukám, co na to ona.

 

„Ale to se budeme možná muset i políbit? Jak k tomu přijdeš?“ zaváhá, ale je ráda, že jsem aspoň něco vymyslel.

 

„To je jedno. Hlavně ho musíme odradit, ne? To že si dáme pusu, co na tom? Jsme přece kamarádi a těmi taky zůstaneme.“ Usměji se na ni povzbudivě a ona se celá rozzáří.

 

„Jsi skvělej!“ líbne mě na tvář.

 

„Já vím, jinak bys mě přece neměla ráda, ne?“ obejmu ji kolem ramen.

 

„Ale jak na to bude reagovat Lois?“ zeptá se oparně.

 

„To je jeho problém.“ Odpovím, ale malá část mě doufá, že to nepochopí špatně a neudělá nějaké ukvapené závěry…

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Překvapení

(Momík, 12. 5. 2015 15:09)

Tak to bylo zábavné když přijel další král a viděl oba prince se líbat, a Alexandr je hodný že chce takhle pomoci své kamarádce, jen jsem zvědavá jak to příjme Lois až je uvidí se políbit.

Ha!

(Miu, 13. 12. 2013 17:48)

Mám sto chutí napsat k tomu pokračování a dokonce i nápad, ae zakázala sem si psát číst a cokoli dokud nenapíšu absolventku, což sem mimochodem právě porušila... :D myslím, že v úterý se ti milá Yuu budu hlásit s příběhem :D

Re: Ha!

(Yukiko, 13. 12. 2013 21:37)

Hele, jak si všímám, tak trošku hřešíš :DDD
No já teď budu psát jednorázovku na tu holku, už ani nevím jak se jmenuje :DD, kterou má zachraňovat od toho nechtenýho nápadníka^^ strčím ji pak sem :) Dá se říct, že to bude další kapitola...bude se to odehrávat na tom bále^^

=^.^=

(Zakuro, 8. 7. 2013 12:00)

To je úplně, úplně....nemám slov, jen vím, že jsem napnutá jako kšandy, těším se na pokračování. Strašně moc. doufám, že bude :D

Re: =^.^=

(Yukiko, 8. 7. 2013 20:43)

Ó děkuji :) píšu dál, ale stejně jsem pořád zasekla...ale vydávat budu prostě až za nějakou dobu :)

Kawaiiiiii ^^

(Widlicka, 4. 4. 2013 14:22)

Nádhera <3
Překvapilo mě, že otec poslal Alexe koupat k jezeru, když vůbec neumí plavat ;-) jako by tajně doufal, že ho bude moci Lois zachraňovat ;-P
ale že se jim to pěkně zvrhlo ;-P škoda, že je vyrušili :-(
Taky doufám, že až Lois uvidí Alexe s princeznou, že mu to stihnou vysvětlit.

...

(L., 28. 3. 2013 22:17)

Myslím, že kdyby to Lois věděl předem, určitě nebude vyvádět. Ne tam, i když asi v soukromí bude pěnit. Ale jestli je uvidí na plese, jak se líbají...no, mám pocit, že bude smutný. A taky naštvaný, že mu Alex lhal, že s Yoanou nic nemá.

XD

(Liliana, 27. 3. 2013 22:25)

Ja Ťa žeriem. Pridať dve poviedky v jeden deň je proste geniálne. Som celá bez seba (sorry za tak trafené komentáre, ale bohužiaľ mám teraz ťažké obdobie, ktoré sa u mňa ventiluje takto :( ) Dosť ma prekvapilo, že Alex nevie plávať, ale myslím si, že Loisovi to len vyhovovalo. Tá scénka s tým ako zobral veci bola geniálna. Bolo super ako sa Lois snažil pohľadom zavraždiť susedného kráľa, ktorý sa nepokryte smial na ich účet. Už pred tým som si myslela, že Lois je sexuálny úchyl, ale že bude mať takú radosť z Alxových treniek som vôbec nečakala :D Len dúfam, že to Alexovo divadlo s Yoanou nezoberie veľmi zle. I keď je tu veľká pravdepodobnosť. Som zvedavá na pokračovanie :)

Re: XD

(Yukiko, 28. 3. 2013 16:04)

Liliano, tvoje komentáře taktéž doslova žeru, takže se nijak neomezuj a dál takhle hezky komentuj xD a děkuju moooc potěší :) doufám, že se z toho těžkého období brzy dostaneš ;)

...

(Miu, 28. 3. 2013 15:48)

skvělýýýý. moc se těším na další dílek ten ples... no nejvíc mě dostala křížená ředkvička s rajčetem politá kečupem k tomu :D chudák Lois on bude smutnej... Jenom když se Lois budí v noci mokrej kvůli alexovi jak přiznal tak alex teďka prakticky taky přiznel žeee? (čistě teoreticky) :D

....

(katka, 28. 3. 2013 13:50)

doufám že se Lois nenechá obelstit chtěla bych je vidět spolu

..*

(Liia, 28. 3. 2013 12:11)

Takže návrh líbil jo??! :D Nenapsala bych to líp jako ty, takže jsem ráda že jsem ti ho řekla, jinak se těším co bude na tom plese a jak to vůbec dopadne. Jestli i tam bude "TO" nebo něco jiného... Už se nemůžu dočkat ;)