Jdi na obsah Jdi na menu
 

5. Zia a Andrej

10. 1. 2014


 
Otočím se a úsměv mi ztuhne na tváři. Co ti tu dělají?! Před sebou vidím Simbada a „Bílou Paní“. Oplácí mi můj překvapený pohled stejnou měrou.
„Eh…ahoj?“ řeknu a nejistě se usměju.

„Čau.“ pozdraví mě Sinbad.

„Ahoj.“ přidá se i “Bílá Paní“.

„Co tu děláte?“ ptám se a snažím se zakrýt nervozitu.

„Hledáme ředitelnu.“ Odpoví mi „Bílá Paní“. Sakra já chci vědět, jak se jmenuje!

„To je on?“ zeptá se Cy.

„Kdo?“ zeptá se pan neznámý alias naše Bílá paní.

„Boh?“

„Ne, tohle Boh není.“ zakroutím hlavou.

„Ahá! Tak to je pak ten pan dokonalý!“ vševědoucně se usměje.

„Pan dokonalý?“ chytne se toho okamžitě zmíněný a dřív než něco stihnu říct, mě přeruší Cy.

„No jo. Snažil se události včerejšího večera zamluvit tvou dokonalostí.“ Ušklíbne se. „A jak vidím, tentokrát nepřeháněl.“ sjede ho hodnotícím pohledem.

„Hele musíme jít Cy. Když půjdete po schodech nahoru a pak doprava až nakonec té chodby, dojdete přímo k ředitelně.“ Řeknu a táhnu celý rudý Cyho pryč. Jen co jsme za rohem, pustím se do něho. „Co sis kruci myslel, že děláš? Teď vypadám jako naprostej kretén!“ málem si zoufalstvím rvu vlasy.

„Hele klid, jestli za něco stojí, pochopí to a někam tě pozve.“ odfrkne si a pobaveně mě sleduje.

„Ale to jak jsi to řek vyznělo, jako bych snad šel s každým!“ Tentokrát se na mě podíval překvapeně.

„Cože?“ nakloní hlavu na stranu ve znaku nechápavosti.

„No to tvoje „tentokrát nepřeháněl“ vyznělo, jako bych se nad kluky rozplýval pořád!“ zaúpím.

„Ale prosím tě, ani si toho nejspíš nevšiml. A je přece normální, zajímat se o opačné, tedy stejné, pohlaví, ne?“ usměje se a zaklepe na dveře třídy, ke které jsme mezitím došli.
Po vyzvání okamžitě vejdeme dovnitř a sedneme si na svoje místa. Učitel to nijak nekomentuje a nechá nás být. Každý sedíme jinde, protože jsme pořád kecali a učitelé už na nás neměli trpělivost.
Jen co dosednu na své místo, vypnu a nic nevnímám až do chvíle, než si ke mně někdo sedne. Naštvaně se na něj otočím, ovšem když uvidím Sinbada, jen překvapeně otevřu pusu.

„Ahoj.“ Pozdraví mě dnes už podruhé a usměje se. Má krásný úsměv. Pomyslím si. Yashimu by se určitě líbil. Avšak on není děvka, takže má smůlu. Pomyslím si zlomyslně. „Co se tak šklebíš?“ podívá se na mě podezřívavě a já se na něj lehce usměji.

„Ale nic, jen jsem si na něco vzpomněl.“

„A na co?“ ptá se zvědavě.

„Nechceš to vědět, věř mi.“ Řeknu a znovu se začnu dívat ven.

„Co jsi vůbec zač?“ vyptává se dál.

„Proč tě to zajímá?“

„Jen tak.“ Pokrčí rameny, ale jde vidět, že je zvědavý a navíc…nic není jen tak.

„Víš, že zvědavost má občas fatální následky?“ ptám se ho s obavou. Zvědavost zabíjí, sám jsem to zažil na vlastní kůži. Přece jen, kdo se moc šťárá v minulosti cizích a hlavně v minulosti těch mocných, nedopadá většinou moc dobře.

„Jsem s tím obeznámen, ale nemyslím si, že by mi něco hrozilo.“ Povýšeně se usměje.

„A na tos přišel jak?“ ironicky se na něj podívám.

„V krajním případě použiji svůj šarm.“ To mě rozesměje tak, až mě musí učitel napomínat.

„Co je tu k smíchu“ zeptá se zmateně.

„Já jen, že bys skončil nakonec jako nějaká děvka, nebo zmlácenej, popřípadě mrtvej.“

„A to je vtipný?“

„Ne…vlastně…ne. Není to vtipný, jen…ta tvoje jistota je směšná.“ Křivě se usměju. Sám vím, z vlastní zkušenosti, že šarm v takových chvílích nefunguje. I když u Yashiho by to možná fungovalo.

„Co to byli zač, ti chlapi včera? A vážně mě chtěli znásilnit?“ ptá se znovu. On o tom snad pochybuje?!

„Ehm…tys neslyšel, o čem jsme se tam bavili?“

„Ale jo, ale nechce se mi tomu věřit.“ Pokrčí rameny.

„No tak věř, neboť tady je to úplně normální. Klidně tě vyhoděj na ulici ať si chcípněš, když se o sebe neumíš postarat. Je jim úplně jedno co se s tebou stane. Tohle je drsný svět a kdo není stejně drsný, nepřežije tu.“ Dokončím svůj zdlouhavý monolog. Mohl bych mu toho říct mnohem víc, ale nechci ho hned děsit. Navíc nejsem zvyklý mluvit tolik s někým koho sotva znám.
Sice vypadám male a zranitelně, ale opak je pravdou. Malý sice jsem, ale zranitelný nikoliv. Díky mým známostem a mé Organizaci, neříkám tomu gang, protože tohle je supina lidí, kteří mi jsou něčím zavázáni a jsou mi něčím dlužni. Žijí normální životy nebo se jím protloukají jako já v té špíně tam dole a když je potřeba, zasáhnou tam a jinde, kde je to potřeba. Mají za to imunitu vůči chlapům od Yashihira, za což by dal každý cokoliv. Není to zas tak špatný život…mohl bych klidně bydlet v luxusním apartmánu. Moc lidí mi už nabízelo peníze, včetně Yashiho, ale já nechci být na nikom závislý. Měl bych pak pocit, že mu něco dlužím a ten pocit nesnáším. Vše splácím hned a nic nenechávám na potom. Když nad tím tak přemýšlím, je to jak z béčkovýho filmu. Jak snadno se takové věci ale stávají realitou…

Nějak přetrpím zbytek vyučování za neustále společnosti a otravnosti jménem Simbad. Jeho rodiče se asi zcvokli, když mu dali takové jméno. Yashihirovi by se ale líbil. Má slabost pro exotiku. Sakra, vždyť on je přesně jeho typ! Nesmí s ním přijít do styku, jinak by tady naše otravnost mohla najednou být vydržovanou děvkou. A to samozřejmě nesmím dopustit, Bílá paní by se na mě zlobila.

„Ty, hele Simbo, jak se jmenuje tvůj bratr?" otočím se na něj a uvidím, jak zrovna aktivně flirtuje s třídním sukničkářem, nebo spíše kalhotářem? Jak se nazývají v gay podání?

„Nejsem Simbo! A jmenuje se Andrej." ožene se po mě a já se jen ušklíbnu.

„Pro mě budeš Simbo." vypláznu na něj jazyk a rychle vystřelím z lavice, protože se po mě natáhne. Je konec poslední hodiny a tak se hned vydám pryč.

„Hej Zia počkej!" volá za mnou, ale nijak nereaguji a jdu dál. „No tak počkej přece." chytne mě Simbad za rameno. „Nevyznám se tu a potřebujeme s bráchou koupit učebnice." vrhá po mě laní pohledy. Ty mu jdou dokonale. Další důvod proč ho držet od Yashiho dál.

„Řeknu vám kde to je, ale s doprovodem nepočítejte." odseknu a vytrhnu se mu.

„Ale no tak, Zia-chan, přece bys mě neodmítl?" ozve se za mnou Andrej. Z toho hlasu mi přejede
mráz po zádech. Tak melodický... Mám chuť mu na to kývnout a jít s ním třeba až na konec světa nebo klidně i do pekla. Stejně by mě za chvíli vrátili s tím, že jsem nesnesitelný. Pousměji se a otočím se na něj.

„Ale ano, s radostí." hodím po něm zářivým úsměvem. „Když půjdete na náměstí, sv. Cyrila, tak tam hned naproti fontáně je papírnictví a knihkupectví. Tam učebnice určitě najdete." mrknu na ně a vystřelím jako by mě hnala celá Napoleonova armáda.

Nemám náladu s nimi někam chodit. Mam sraz se svými nejlepšími přáteli a nehodlám ho propást. Budeme spát u Meryho. Tak strašně se těším. Radostně si povyskočím a co nejrychleji se vydám směr Mery. Asi po deseti minutách konečně spatřím ten vysněný dům. Doběhnu až ke dveřím a zazvoním. Netrpělivě podupávám nohou a očima skenuji dveře před sebou. Po pro mě strašně dlouhé chvíli se otevřou a v nich stane Mery.   

 
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

=3

(Abby, 11. 1. 2014 22:21)

Takže jsem se sem konečně dostala :3 Jediný, co mi vrtá hlavou je Yashiho x Zia! Co na sebe mají a proč mafiasko chrání Zia o.o

:D

(Miu, 11. 1. 2014 13:14)

1. co se Merymu stalo, že jsi to tak utla?
2. Měla by sis rozmyslet jestli to je Sin nebo Sim ;)
3. těším se na další díl :D
4. jseš s uspořádáním spokojená? :)
5. úvodní dodám po obhajobách :)

Re: :D

(Yukiko, 11. 1. 2014 14:59)

1. Coby se Merymu mělo stát? :DD
2. Mám to všude dobře :P Ziovi jméno Sinbad připomíná Simba, malého lvíčka ze Lvího krále :*
3. Těš se :P
4. Jasný že jsem spokojená :D
5. Držím palce a nepokaž ji! Jdeš v mých stopách, tak ať máš víc bodů než já! :P

Re: Re: :D

(Miu, 11. 1. 2014 20:12)

to nepujde :D mám za oponenta Šmerdovku :D

)

(ada, 11. 1. 2014 18:18)

Yashiho pomáha Zia prečo? Čím si vyslúžil ochranu od mafiána ? Yashiho je mu tiež niečim zaviazaný?

Re: )

(Yukiko, 11. 1. 2014 19:01)

Zaprvé chci říct, že jsem ráda, že zase čteš moje povídky (pokud jsi ta samá ada :D ale myslím, že jsi :)). To proč ho chrání mafián tam bude určitě později, ale klidně to řeknu i tady... Je to moje oblíbená věc (jak jsem zjistila po tom, co jsem si přečetla po sobě motorku). Yashihiro měl dva bratry... Jenomže mu jednoho zabili a Zia je mu hodně, ale hodně podobný... Spíš charakterem, než vzhledem, ale když ho poznal, tak v něm uviděl svého mrtvého brášku a tak ho začal bránit. Yashi věří na reinkarnaci a proto si myslí, že je Zia převtělením bratra. Poté, co si navzájem několikrát zachránili kůži, začal mu Zia více důvěřovat a stali se z nich přátelé. Je mezi nimi dá se říci bratrská důvěra a láska. No, to je tak ve shrnutí všechno :)

Ještě jenom... Nějaké hezké slovo, jako jestli se ti to líbí nebo ne, by mě velice potešilo^^. Osobně si myslím, že kdyby se ti to nelíbilo, tak to nečteš, ale stejně to sem napíšu :)

*^^

(Liia, 11. 1. 2014 12:44)

„Ahá! Tak to je pak ten pan dokonalý!“ - takovej výtlem xD Dokonalá scéna!!! Moc nevím jestli mu Cy pomohl do nebe nebo do pekla :D Ale moc mě zajímá Yashi (nevím, jak to sklonit), moc nevím co si o něm mám myslet, ale líbí se mi. Doufám, že se tam už konečně někdy ukáže... a jestli se potká se Simbou (tím se nejsem jistá, jestli bych byla ráda jestli, že by se tak stalo, ale na druhou stranu, bych chtěla vidět jeho reakce na něj), tak doufám, že si z něj neudělá jenom tu d*vku, jak si psala, ale bude z toho něco víc... Já vím, že bych nejraději všechny spárovala, ale nemůžu zato, prostě to jsem já a myslím si, že aspoň tady můžeme mít svoji imaginární realitu, když ve skutečnosti je taková, jakou by jsem si ji nikdy nepřáli... ale znáš mě ;) Moc se těším, až poznám ostatní hlavní hrdiny. Jestli budou stejně tak zajímaví jako Zia, tak se máme na co těšit*
PS: jestli to je nesrozumitelný, jak se omlouvám :)*

Re: *^^

(Yukiko, 11. 1. 2014 15:00)

Neboj, srozumitelný to je :DD děkuji^^ ale zas tak vtipný to nebylo... :DD

...

(Liliana, 11. 1. 2014 14:42)

Nevedela som sa dočkať pokračovania a ako vidno tak si nesklamala. Vážne parádny diel :) Takže naprv k Cy. Dosť mi pripomína Lewiho z poviedky od Lii Miluj, nesuď a poslouchej. Obidvaja sú to poriadné treštidlá prvej triedy. Čo na srdci to na jazyku. Jednoducho úprimnosť nadovšetko. A asi to je ten dôvod prečo tak zaujmú a získajú si ľudí. Čo sa týka Zia tak sa mi páči jeho dá sa povedať krédo, že nerád robí dlhy a čo najskôr ich splatí. Na tom je vidno, že je hrdý a priznať si, že potrebuje pomoc znamená pre neho priznať svoju slabosť. A slabosť si nemôže dovoliť keď chce prežiť tam kde žije. No podľa mňa je niekedy potrebné si priznať svoje slabé miesta. Vďaka tomu sa človek stáva silnejším a zo slabého miesta môže urobiť svoje silné stránky. Áno narobí si dlhy, ktoré bude musieť splatiť, ale tým, že sa obráti na svojich priateľov a prijme ich pomoc im ukáže silu ich priateľstva. Väčšina ľudí pomáha tým, na ktorých im záleží najlepšie ako vie. No keď je ich pomoc odmietaná tak majú akýsi pocit nepotrebnosti či menej cennosti. Ako keby nestáli za to aby sa na nich ich blízka osoba či priateľ mohol spoľahnúť. Teda aspoň podľa mňa. Nie vždy to musí byť pravda. Niekedy prijať pomoc neznamená byť slabochom alebo si narobiť dlhy. Zia by si to mal uvedomiť. Pretože ak nájde svoju druhú polovičku tak ju bude raniť keď neprijme pomoc pretože by si tým narobil dlhy. Je to akási rovnováha medzi dávaním a braním. Človek bol stvorený aby miloval a bol milovaný. Nedokáže žiť s vedomím, že ho niekto nemiluje (napríklad aj kňazi či mníšky vedia, že Boh ich miluje). A s láskou prichádza okrem šťastia i pomoc v tých najhorších chvíľach či už v podobe finančnej, objatí, pohladení alebo utešujúcich slov. Dúfam, že Zia na to čoskoro príde bez toho aby urobil niečo čo by ho neskôr mohlo mrzieť. Neviem sa dočkať ďalšieho dielu :)

A dosť pochybujem, že by ho z pekla vrátili. Vie ako získať ľudí. Mohol by pre nich pracovať v oblasti získavania nových ľudí :D

Som veľmi rada, že sa Ti darí zvládať všetky tie testy. Tak sa i naďalej drž. To platí i pre Miu a Lii. Pozdravuj ich :)

A díky, že berieš v pohode moje filozofické a srdce vylievajúce komentáre :)

Re: ...

(Yukiko, 11. 1. 2014 14:56)

Já zbožňuji tvoje filozofické a srdce vylívající komentáře^^:D
K tomu Ziovi... on je prostě takový.. ne každý je dokonalý a doufám, že se to zpraví... no aspoň tu finanční pomoc si nechá líbit... sice s nevolí, ale oni by ho jinak nenechali na pokoji :D snad se časem polepší... taky jsem nad tím právě přemýšlela a stále přemýšlí. :)
U testech... no zvládám, ale i tak je to vyčerpávající... ještěže mám předepsaný díly :D A pozdravovat budu ;)

Yuu tak co to je?!

(Miu, 11. 1. 2014 8:40)

okomentuju později :D