Jdi na obsah Jdi na menu
 

Cesta plná křížů

21. 2. 2015

Cesta lemovaná stovkami křížů.Tolik mrtvých... Tolikrát sem musela přijít smrt... Tolikrát lidé plakali... A kvůli čemu? Kvůli zhýralosti a krutosti bytostí tak temných, že samo podsvětí je nechce mezi sebou. Kam ta cesta vede? Na onen svět? Na místo lidským bytostem navždy zodpovězeno? Proč je tam tolik mrtvých? Co za tajemství je na konci cesty? Byl tam vůbec někdy někdo jiný, než temnota vznášející se všude kolem? Spatřil někdo to, co se skrývá za pláštěm smrti, bolesti a beznaděje? Měl někdo to štěstí, že přežil cestu Smrti? Že přežil vlastní smrt? Existoval někdy někdo takový?
A kdo to zlo zastaví? Kdo bude dost silný? Kdo vyhraje tenhle nekonečný boj? Boj o život a o smrt. Boj za tisíce mrtvých i živých... Ať se generace za generací snaží sebevíc, přesto zlo stále sílí a mrtví přibývají... Kdy tomu všemu bude konec? Kdy to skončí? Kdy se odhalí tajemství konce cesty? Kdy se objeví dlouho očekávaný hrdina? Kdy?
Lidé už skoro přestali věřit. Vše vypadá tak beznadějně, že není možné, aby povstal hrdina. Není možné, aby někdo přemohl zlo číhající všude kolem. Není nikdo, kdo porazí démony u cesty. Není nikdo, kdo odhalí tajemství skryté za samotnou smrtí... Beznaděj pohltí celý svět a bolest se stane běžnou součástí života každé žijící bytosti. Na radost, štěstí a lásku se bude vzpomínat v zakalených vzpomínkách a nakonec i ty zmizí. Jediné co zůstane bude nekonečná bolest, beznaděj a všudypřítomná smrt.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář